duşakabin imalat ve montajı

Duşakabin

Günümüzde teknolojinin gelişmesine paralel olarak banyo ürünlerinin çeşitliliği de artmıştır. Geliştirilen bu banyo ürünleri arasında duşakabinler de yer almaktadır. Son yıllarda evlere giren ve oldukça popüler olan bu banyo ürününün pek çok faydası bulunmaktadır.

Duşakabin, banyoların temiz kalmasını sağlayan en önemli ürünler arasında yer almaktadır. Bu ürünler sayesinde banyo ile duş alma alanı ayrılır ve banyonun içerisinde yer alan diğer eşyaların zarar görmesinin önüne geçilir. Banyolarda bulunan çamaşır makinesi gibi elektronik aletlerin duşakabin sayesinde su ile teması önlenir ve
çok daha uzun süre boyunca kullanılmaları sağlanır.

Duşakabin, banyoların daha temiz bir görünüm almasını sağlaması ve eşyaların zarar görmesini önlemesinin yanında, banyo dekorasyonu için mükemmel bir dekordur. Siz de banyonuzun çok daha temiz ve düzenli görünmesini sağlamak için duşakabin modelleri arasından en uygun olanını tercih edebilirsiniz.

Duşakabinler, kişilere bol köpüklü duş alma keyfi yaşatır.
Ancak duşakabin sayesinde akan sudan ve bol köpükten banyodaki diğer eşyalar etkilenmez. Böylece çok daha keyifli ve konforlu bir banyo keyfi yaşama fırsatı bulunur. Bunların yanında duşakabinler, kişisel mahremiyet açısından da önemlidir.
Çünkü bu banyo ürünü duş alan kişi ve banyo arasında bir paravan görevi görür.Duşakabin seçimi sırasında kullanışlılığın yanında görsel olarak da zevkinize uygun olacak, şık bir ürün tercih etmeyi istemek hakkınız!

Fakat bir duş kabini seçerken ürünü monte ettirmek istediğiniz alanın size yol göstermesine de izin vermelisiniz. Aksi takdirde seçtiğiniz duşakabin, alana ve ihtiyacınıza göre çok büyük ya da çok küçük kalabilir. Örneğin küçük banyolar için ölçü olarak büyük bir duşakabin seçmek, alanın dar ve kullanışsız bir hale gelmesine neden olabilir.

Peki, ideal duşakabin ölçüleri ne olmalı?

Bu sorunun cevabı, banyonuza ve duşakabini konumlandırmak istediğiniz alana göre değişiklik gösterebilir.

Tam dönebilir kapılı duşakabin 

Ev kapıları gibi tam olarak açılan kapılardır. Açılış yönü, alana ve tercihe göre belirlenebilir.

Yarım dönebilir kapılı Duşakabin

Ev kapıları gibi açılan kapılardır, fakat yarım bir şekilde açılıp erişime izin verirler. Açılış yönü alana ve tercihe göre belirlenebilir.

Tek veya Çift Panelli Sürgülü Kapılı Duşakabin

Sürgülü kapı/kapılar çekilerek duşakabine girilir. Tek yöne sürülen bir kapı ya da hem sağa hem de sola sürülen iki kapı yani panelden oluşabilir.

Kare Köşeden Erişimli Duşakabin

Sürgülü panelin köşede bulunduğu duşakabin kapı seçeneğidir.

Oval kapılı duşakabin

Giriş panelinin oval olduğu sürgülü kapı seçeneğidir.

Bar Kapılı duşakabin

Hem ileri hem de geri oynatılarak duşakabine girmeye ya da çıkmaya imkân veren kapı türüdür.

Katlanır Panel Duşakabin

Kapının katlanabildiği alternatiftir. Tek ya da çift panel olabilir.

Walk-in Panel Duşakabin

Bir küvetin ya da zeminin üzerine ve profillere sabitlenebilen tek cam paneldir.
Duşakabinin bir tarafında kapı ya da camın bulunmadığı bu seçenek, direkt girişe imkân verir. Eğer bu seçeneği tercih edecekseniz banyonuzun ve duşakabin teknenizin yeterli büyüklükte olmasına dikkat etmelisiniz.

Hemen Ara
WhatsApp chat